Rozmowy z Jezusem 11.11.2016

Rozmowy z Jezusem

To adoracja eucharystyczna, na którą do katedry zapraszamy w każdy piątek od 19.00 do 20.00. To czas, który chcemy oddać Panu Jezusowi, ale to też czas, kiedy możemy Mu powierzyć wszystkie nasze sprawy i starania. Przychodzimy z potrzeby serca, tworząc modlitewną wspólnotę i wypraszając pokój serca…


/MZ/

W czasie liturgii zamknięcia Bramy Miłosierdzia w naszej świątyni katedralnej biskup Roman Pindel poświęcił monstrancję na dużą hostię, z której będziemy korzystać na piątkowych adoracjach. Ta monstrancja jest pamiątką Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i znakiem naszej wdzięczności za łaski Bożego Miłosierdzia.

Podczas adoracji w listopadzie do uczestników czuwania dołączyła schola muzyczna, która powstała w ramach Projektu Fausystem w oświęcimskim oratorium św. Jana Bosko pod przewodnictwem muzyka Piotra Mireckiego. Młodzi chórzyści śpiewem pomagali nam w uwielbieniu Pana i już zapowiedzieli swój udział w kolejnej adoracji – w najbliższy piątek.

Natomiast w piątek 9 grudnia Rozmowy z Jezusem poprowadzi ks. dr Tomasz Jaklewicz, ceniony rekolekcjonista i redaktor Gościa Niedzielnego.

X