Chrystus Królem! Spełniają się objawienia św. Faustyny?

Czy to była intronizacja? Jakie znaczenie dla Kościoła, Polski i świata miał „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”? Gościem Tematu Dnia był Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

– Jesteśmy powołani do publicznego świadectwa. To jest obecność chrześcijan we współczesnym świecie. (…) Ten akt jest niezmiernie potrzebny, aby Chrystus królował nie tylko w świątyniach, nie tylko w naszych rodzinach, ale w całym życiu społecznym, nie wyłączając polityki – mówił Marcin Przeciszewski.

– Uznanie Pana Jezusa za Króla nie jest zakończeniem duchowego etapu, ale to początek wielkiego dzieła odradzania współczesnego świata. W tym akcie kryje się program na całe lata. To piękne i bardzo ważne świadectwo katolicyzmu polskiego kościoła wobec całej Europy i całego świata – podkreślał dziennikarz.

Gość Tematu Dnia przypomniał cytat z objawień św. Faustyny, mówiący o tym, że „z Polski wyjdzie iskra przygotowująca świat na powtórne przyjście Chrystusa”.

– To pokazuje, że my jako Kościół w Polsce, mamy szczególną misję wobec świata – stwierdził.

Pytany, czy mieliśmy do czynienia z intronizacją, mówił:

– W tym akcie nie pojawia się słowo intronizacja. Pan Jezus jest Królem i Panem wszechświata od czasów Wcielenia. Pan Jezus mówi o Królestwie Bożym. Ten akt to uznanie panowania Chrystusa nad światem i jednocześnie zobowiązanie się do budowania tego królestwa w tej mierze, w jakiej możemy to robić – tłumaczył Przeciszewski – to nie była intronizacja, bo Chrystus jest Królem wszechświata od momentu swojego przyjścia. To jeden z podstawowych aktów wiary: Jezu jesteś moim Królem, Panem i Zbawicielem, to jest istota wiary chrześcijańskiej – podsumował.

Źródło: Salve TV.