Rozmowa poświęcona

Co oznacza orientacja kościoła, jakie znaczenie ma wieża, chór i ołtarz, czym nawa różni sie od prezbiterium – odpowiedzi na pytania usłyszą wszyscy, którzy przyjdą do bielskiej katedry św. Mikołaja w najbliższy wtorek 7 lutego o godz. 19:00 na pierwszą z cyklu Rozmów poświęconych.

Kolejne Rozmowy odbywać się będą co miesiąc, najczęściej w pierwszy wtorek, o godz. 19:00.

Rozmowy będą poświęcone sprawom prostym − zapewniają rozmówcy: Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor radia Anioł Beskidów ks. Jacek Pędziwiatr. − Podejmiemy takie tematy, które pomogą słuchaczom zrozumień i lepiej przeżyć liturgię, zwłaszcza Mszę św.

Pierwsza rozmowa będzie poświęcona budynkowi kościoła i wypełniającym go elementom, ich znaczeniu symbolicznemu i praktycznej roli, jaką odgrywają w liturgii na przykład drzwi, ołtarz, ambona czy chrzcielnica. Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.

Inspiracją do podjęcia pomysłu Rozmów poświęconych są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatr na antenie radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę – pierwszy kościół w diecezji. Rozmowy poświęcone zostaną nagrane, a następnie będzie je można odsłuchać w programie radiowym i w mediach elektronicznych.