19 luty 2017 – 7 Niedziela Zwykła

Dzisiaj Bóg mówi do nas: „Bądźcie świętymi”. Choć świętość kojarzy nam się z doskonałością, to jednak Chrystus zapewnia, że możemy ją osiągnąć. Jako skuteczną receptę podpowiada miłość do ludzi. Zachęca nie tylko do miłości bliźniego, ale nawet do miłości wobec nieprzyjaciół. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób potrafimy wypełniać to wezwanie Jezusa.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Wieczorną Mszę św. celebrować będziemy o godz. 19.00, zaś dla środowiska akademickiego o godz. 20.00.

W naszej Katedrze dzieci są błogosławione indywidualnie przez kapłana w każdą niedzielę, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przed ołtarzem.

Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

Dzieci zapraszamy na spotkanie formacyjne do salki przy ul. Schodowej 3 w sobotę 25 lutego na godz. 10.00.

W przyszła niedzielę 26 lutego przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielskiego Postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu.