Rozmowa poświęcona 7.03.2017

Kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy poświęcone” odbyło się 7 marca w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor radia „Anioł Beskidów” ks. Jacek Pędziwiatr powrócili do tematów poruszonych podczas pierwszej rozmowy sprzed miesiąca.

W szczególności rozmówcy skoncentrowali się na relacjach i wzajemnych związkach między amboną i ołtarzem, stołem Ciała Chrystusowego i stołem słowa Bożego. „W liturgię Eucharystii wpisany jest z natury sens ucztowania” – przypominał bp Greger słowa Jana Pawła II z „Mane nobiscum Domine” – Listu apostolskiego do biskupów, duchowieństwa i wiernych na Rok Eucharystii w 2004 roku. Zaznaczył jednocześnie, że liturgia jest uobecnieniem misterium paschalnego i zapowiedzią liturgii niebieskiej.

Inspiracją do podjęcia pomysłu „Rozmów poświęconych” są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatra na antenie radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”. Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę – pierwszy kościół w diecezji.

Następne spotkanie 4 kwietnia o godz. 19.

Oto dźwiękowy zapis wtorkowego spotkania, POSŁUCHAJMY.

Autor: Robert Karp, źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Foto: M.Szpak

X