12 marca 2017 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

W drugą niedzielę Wielkiego Postu usłyszmy zachętę do wytrwania w trudach podejmowanych po to, aby żyć w zgodzie z Ewangelią. W scenie Przemienienia Jezus Chrystus odkrywa dziś przed nami prawdę o tym, że jest prawdziwym Bogiem. Zapewnia też każdego z nas, że nie trzeba się Go lękać. Z odwagą zaprośmy Jezusa do naszego życia.

Dzisiaj Niedziela zwana Ad Gentes. Ministranci będą zbierali przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc misjonarzom na całym świecie.

W naszej Katedrze dzieci są błogosławione indywidualnie przez kapłana w każdą niedzielę, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przed ołtarzem.

Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

W III Niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje.  Nauki będzie wygłaszał ks. dr Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Katowickiej. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii, nabożeństwach i spotkaniach.

Rekolekcje Akademickie odbędą się także w trzecim tygodniu Wielkiego Postu od 19 do 21 marca.

W czwartek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich katechetów.

W Wielkim Poście w piątek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci do wspólnego rozważania pod opieką dorosłych.

Gorzkie Żale wraz z rozważaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. odprawimy o godz. 18.00.

Rekolekcje dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum odbędą się od 27, 28 i 29 marca.
Wielkopostne Spotkanie Ewangelizacyjne dla młodzieży odbędzie się 31 marca.
Rekolekcje Akademickie odbędą się 19, 20 i 21 marca.

W sobotę 25 marca Diecezja Bielsko- Żywiecka obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. W tym dniu o godz. 10.00 będzie odprawiona Eucharystia dziękczynna za czas Błogosławieństwa i Łaski .

W Katedrze do spowiedzi można będzie przystępować 15 min przed każdą Mszą św. Dodatkowa spowiedź jest możliwa w czasie piątkowych Rozmów z Jezusem od 19.00 do 19.30 i w sobotę od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. o 18.30.

Przypominamy, że dla mieszkańców naszego miasta spowiedź odbywa się też w konfesjonale stałym w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 -12.00 i 14.00 -17.00. W tym miejscu spowiadają także nasi księża. Ufamy, że wprowadzone w naszej świątyni zmiany w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania przyczynią się do pełniejszego uczestnictwa w sprawowanej liturgii, bardziej otwierając nasze serca na łaski, którymi obdarza nas Pan Jezus w Eucharystii.

Foto: M. Lubecka

X