19 marca 2017 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

Na początku kolejnego tygodnia Wielkiego Postu niedzielne czytania pokazują, że to Pan Bóg zaspokaja nasze pragnienia. Dlatego nie możemy gardzić Jego słowem, które przywraca naszym sercom nadzieję na życie wieczne. Samarytanka z dzisiejszej Ewangelii rozpoznała, że to Jezus jest żywą wodą. Wołajmy dziś do Boga Ojca, aby dał nam poznać Jezusa.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będzie wygłaszał ks. dr Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Katowickiej. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii, nabożeństwach i spotkaniach. Rekolekcje Akademickie odbędą się także w tym tygodniu od 19 do 21 marca.

Polski Czerwony Krzyż kwestuje dzisiaj przed katedrą. Środki przeznaczone będą na zakup żywności na czas Świąt Wielkanocnych.

W naszej Katedrze dzieci są błogosławione indywidualnie przez kapłana w każdą niedzielę, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przed ołtarzem.

Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

W Wielkim Poście w piątek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci do wspólnego rozważania pod opieką dorosłych.

Gorzkie Żale wraz z rozważaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. odprawimy o godz. 18.00. Prosimy w tym czasie o ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum odbędą się od 27, 28 i 29 marca.
Spotkanie Ewangelizacyjne dla młodzieży odbędzie się 31 marca.
Rekolekcje Akademickie odbędą się 19, 20 i 21 marca.

W środę 22 marca odbędzie się katecheza dla dorosłych, którą poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas . Spotkanie rozpoczynamy udziałem we Mszy św. o godz. 18.30

W sobotę 25 marca Diecezja Bielsko- Żywiecka obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. W tym dniu o godz. 10.00 będzie odprawiona Eucharystia dziękczynna za czas Błogosławieństwa i Łaski. Razem z nami będą świętowali goście, którzy przybędą na uroczystości. Licznie pojawią się księża biskupi, kapłani, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych, a także wierni z całej diecezji. Na ten dzień Jubileuszu przygotowany został pamiątkowy album upamiętniający wydarzenia minionego ćwierćwiecza. Tę pamiątkę będziemy proponowali uczestnikom jubileuszowego spotkania. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia i świętowania. Wieczorem o godz. 17.30 chór naszej parafii wykona Akatyst,  bizantyjski hymn ku czci Bogurodzicy. Ten hymn wykonywany jest jeden raz w roku w Uroczystość Zwiastowania.

W Katedrze do spowiedzi można będzie przystępować 15 min przed każdą Mszą świętą.
Dodatkowa spowiedź jest możliwa w czasie piątkowych Rozmów z Jezusem od 19.00 do 19.30 i w sobotę od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. o 18.30.

Przypominamy, że dla mieszkańców naszego miasta spowiedź odbywa się też w konfesjonale stałym w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 -12.00 i 14.00 -17.00. W tym miejscu spowiadają także nasi księża.

W przyszłą niedzielę poprosimy o ofiarę przed katedrą na Dom Matki i Dziecka.

Wydarzenia w Wielkim Poście.

  • Zapraszamy do naszej Katedry na Wieczór Pasyjny w niedzielę 26 marca 2017 roku,  o godz. 17.45.

Wykonawcami koncertu będą Schola Coram Deo et hominibus ze Skoczowa oraz Chór Klarnetowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

Podczas Wieczoru Pasyjnego zespoły wykonają pieśni pasyjne w opracowaniu zarówno wokalnym, jak i wokalno-instrumentalnym. Utwory przeplatane będą recytacją fragmentów Dzienniczka Siostry Faustyny.  Jako odpowiedzialni za to wydarzenie chcemy przekazać słuchaczom przesłanie Chrystusa, który powiedział św. Siostrze Faustynie:

Zdrój Miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz…

  • Zapraszamy  wiernych do licznego udziału we wspólnej modlitwie w czasie Drogi Krzyżowej ulicami miasta w roku 25-lecia Diecezji.

Droga Krzyżowa 14 stacji rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz 17:00 br. (piątek przed Niedzielą Palmową).
Trasa Drogi Krzyżowej:
Początek w kościele NSPJ, Pierwsza stacja przy krzyżu pokutnym w bramie wjazdowej na teren kościelny, potem ulicami: Traugutta, Żeromskiego, Słowackiego, Chopina, Listopadową, Grunwaldzką, Wyspiańskiego, Sobieskiego, Waryńskiego, Orkana, Słowackiego, Nad Niprem na Plac Chrobrego, a stamtąd ul. Wzgórze, Stary Rynek, Cieszyńska, Pl. Św. Mikołaja. Ostatnia  stacja obok krzyża misyjnego i zakończenie Drogi Krzyżowej w Katedrze św. Mikołaja.

  • W piątek przed Niedzielą Palmową z naszej katedry wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do krzyży na Hrobaczej Łące, w Starej Wsi i na Trzech Lipkach. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym nabożeństwie odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek o godz. 19.00.

Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

 Foto: www.opoka.photo

X