Rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej 2017

W czwartym tygodniu Wielkiego Postu dzieci i młodzież gimnazjalna uczestniczyli w rekolekcjach. Na terenie naszej parafii znajduje się wiele szkół, stąd nasza katedra wypełniona była licznie uśmiechniętą grupą uczestników nauk rekolekcyjnych. Ksiądz Marcin Hałas dzielił się swoim doświadczeniem i świadectwem wiary. Spotkania były oparte o wielką radość w głoszeniu i przyjmowaniu Dobrej Nowiny. Zarówno dzieci jak też i młodzież w skupieniu i z uwagą uczestniczyli w rekolekcjach.

Rekolekcjonista odpowiadał na nurtujące najmłodszych pytania. Dlaczego mam wierzyć? Kim jest Jezus Chrystus? Jak pokonywać trudności? Dlaczego w niedzielę uczestniczyć we Mszy świętej? Dlaczego trzeba korzystać z Sakramentu Pokuty? Te i inne pytania stanowiły fundament dialogu podczas trzech spotkań. W ostatnim dniu w czasie Eucharystii ksiądz Marcin zachęcił dzieci i młodzież do uczestnictwa w życiu Kościoła. Wdzięczność i radość towarzyszyła wszystkim.

Bóg zapłać księdzu rekolekcjoniście, kapłanom, katechetom, nauczycielom i opiekunom za pomoc w rekolekcjach.