We wtorek kolejna Rozmowa poświęcona

Biskup pomocniczy Piotr Greger, redaktor radia diecezjalnego ks. Jacek Pędziwiatr i proboszcz katedralnej parafii ks. Antoni Młoczek zapraszają na „Rozmowę poświęconą” do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej w najbliższy wtorek 4 kwietnia o godz. 19:00.

Rozmówcy odpowiedzą na pytanie, na czym polega funkcja pasterska (królewska) katedry i czym się ona wyraża w wyposażeniu kościoła. Biskup wyjaśni m.in., co to znaczy, że ordynariusz ma pełnię władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, jakie znaczenie ma katedra, jaka świątynia jest matką wszystkich kościołów świata, jakie znaczenie ma ingres biskupa diecezjalnego i co ten obrzęd w istocie oznacza.

Bp Greger zamierza także mówić o katedrze, jako miejscu nauczania pierwszego pasterza diecezji, wytłumaczy także, czy biskupi, którzy nie są biskupami diecezjalnymi, mają swoje kościoły tytularne. Zamierza także poruszyć kwestie kościołów tytularnych na terenie Rzymu dla kardynałów. Do rozmowy duchownych mogą się przyłączyć poprzez pytania i własne uwagi wszyscy słuchacze. Pomysłodawcy spotkania zachęcają do udziału w kolejnej z cyklicznych „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze.

Autor: Robert Karp, źródło: diecezja.bielsko.pl
foto: MZ