Pielgrzymi z „Gościem”

Bielsko-żywiecki „Gość Niedzielny”, ukazujący się od 3 maja 1992 roku, obchodzi w roku jubileuszu 25-lecia diecezji także swoje 25-lecie. W pierwszym wydaniu informował o powstaniu diecezji bielsko-żywieckiej i podniesieniu kościoła św. Mikołaja do rangi katedry, a także zapraszał na uroczystość ingresu biskupa Tadeusza Rakoczego do naszej świątyni. W kolejnych 1300 numerach tygodnika, a także na stronie internetowej bielsko.gosc.pl często pojawiały się relacje z kościoła katedralnego.
Redakcja bielsko-żywieckiego „Gościa Niedzielnego” podziękowała Panu Bogu za swoje 25-lecie posługi słowa wraz z pielgrzymami z naszej diecezji 3 maja w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam z okazji jubileuszu dyplom i tytuł honorowy „Przyjaciela Gościa Niedzielnego” otrzymał bp Roman Pindel. „przyjaciółmi Bielsko-Żywieckiego Gościa” zostali także organizatorzy pielgrzymki do Łagiewnik: ks. Mikołaj Szczygieł i Irena Papla.

Tam też powstało specjalne jubileuszowe zdjęcie i film nagrany za pomocą drona – z pielgrzymami, którzy od 30 kwietnia w grupie liczącej ponad 1800 osób wędrowali do Łagiewnik z Hałcnowa.
Powiększoną, kilkumetrową wersję zdjęcia pielgrzymów będzie można oglądać w naszej katedrze od niedzieli 7 maja. Poniżej można też obejrzeć krótki film i zdjecia z łagiewnickiej pielgrzymki diecezji do Pana Jezusa Miłosiernego.