7 maja 2017 – IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś już kolejną niedzielę wielkanocnej radości. W naszym życiu nigdy nie powinniśmy się zatrzymać w jednym momencie. Każdorazowe nawrócenie jest bardzo ważne i powinno być ponawiane w konkretnych decyzjach. Zmartwychwstanie Chrystusa, które przeżywamy w Eucharystii, może być przez nas doświadczane w pełni tylko wtedy, kiedy poprzedzone jest wcześniejszym nawróceniem naszego serca. Chciejmy prosić w tej Mszy świętej o łaskę dostrzegania potrzeby nawracania.

• W dzisiejszą niedzielę OSP w Bielsku- Białej będzie kwestować przed kościołem na rzecz doposażenia jednostki.
  • Nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 17.00,  19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.
    Od poniedziałku o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  • Zbliżamy się także do uroczystego dnia I Komunii św. dzieci z klasy III szkoły podstawowej.
  • Zapraszamy dzieci i rodziców na próby przed uroczystością:
    9.05.2017 (wtorek) godz. 16.30
    10.05.2017 (środa) godz.16.30
    11.05.2017 (czwartek) godz. 16.30
    SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – sobota 13 MAJA 2017 r. godz. 9.30
    I KOMUNIA ŚWIĘTA – niedziela 14 MAJA 2017 r. godz.9.30.
  • Zwracamy się z serdeczną prośbą do wiernych, którzy zwykle wybierają Msze św. o godz. 9.30, aby wyjątkowo wybrali inną porę.
  • Zapraszamy na „Rozmowę poświęconą” w środę 10 maja o godz. 19.00. Ksiądz Biskup Piotr Greger i redaktor radia diecezjalnego ks. Jacek Pędziwiatr podejmą kolejny wątek dotyczący liturgii.
  • W czwartek 11 maja na wieczornej Mszy Św. ks. prof. Józef Budniak i KIK będą się modlić o jedność w Kościele.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W dzisiejszą niedzielę od 13.30 do 17.00 odbędzie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem w intencjach: Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy.
  • W tym tygodniu odwiedzamy chorych naszych parafian. Prosimy o podanie adresów.
  • Zakończyła się Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tam też powstało specjalne jubileuszowe zdjęcie i film nagrany za pomocą drona – z pielgrzymami, którzy od 30 kwietnia w grupie liczącej ponad 18.00 osób wędrowali do Łagiewnik z Hałcnowa.
  • Powiększoną, kilkumetrową wersję zdjęcia pielgrzymów będzie można oglądać w naszej katedrze od dzisiejszej niedzieli.
  • W przyszłą niedzielę darem materialnym przed kościołem możemy wesprzeć nasze diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.