21 maja – VI Niedziela Wielkanocna

Powoli zbliżamy się do kolejnego ważnego wydarzenia w życiu Kościoła. Dar Ducha Świętego często nie jest należycie przez nas doceniany. A to właśnie On podtrzymuje Kościół w istnieniu i staje się Duchem ożywiającym i uświęcającym. To w mocy Ducha apostołowie dokonywali cudów. Chciejmy już dziś z odwagą prosić o ten wielki Dar.

Msza św. o godz. 17.00,  19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.

• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje do krzyży wokół Katedry odprawimy o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy Parafian.
  • W sobotę 27 maja o godz. 10.00 w Naszej Katedrze Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom Wyższego Seminarium Duchownego święceń prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących święcenia. W tym dniu nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 7.00, 8.00 i 9.00.
  • W najbliższym czasie na stronie parafialnej pojawi się zakładka umożliwiająca transmisję z wybranych nabożeństw. W tym tygodniu wykonane będą prace montażowe urządzeń przekazujących emisję głosu i obrazu. Uroczystość święceń kapłańskich będzie pierwszym wydarzeniem transmitowanym z naszej Katedry.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W niedzielę 4 czerwca gościem naszej parafii będzie ks. Arkadiusz Nowak, misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję wysłuchać homilii ks. Arkadiusza podczas każdej Mszy Świętej. Arkado – tak księdza przywołują dzieci w wioskach u stóp Kilimandżaro – to niepoprawny marzyciel, niekonwencjonalny indywidualista patrzący na świat przez pryzmat zachwytu i lubiący tym zachwytem podzielić się z drugim człowiekiem… i rozdać go jak chleb. Dajmy się porwać temu zachwytowi nad światem. W tym dniu będzie można również nabyć książkę ks. Arkadiusza Nowaka, pt. „Opluty przez Boga” – zbiór fascynujących wspomnień, listów i zapisków.
    W niedzielę 4 czerwca o godz. 15.30 odbędzie się koncert zatytułowany Muzyka rudego księdza. Wystąpią: Robert Grudzień – organy i Orkiestra im. Telemanna. W programie: A. Vivaldi, A. Corelli, J.S. Bach, G.F. Händel.