Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich

Podczas Mszy św. koncelebrowanej 16 maja w katedrze obchodziło 25. rocznicę święceń kapłańskich siedemnastu księży wyświęconych w 1992 roku. Ich modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy, który 25 lat wcześniej udzielił im święceń.

Mszę świętą sprawowali wspólnie: ks. Tomasz Błachut, ks. Adam Ciapka, ks. Andrzej Ciesielski, ks. Jacek Gasidło, ks. Grzegorz Gruszecki, ks. Piotr Homel, ks. Bogusław Kaleta, ks. Lech Kalinowski, ks. Marian Kulik, ks. Piotr Liptak, ks. Janusz Płatek, ks. Jerzy Ryłko, ks. Mirosław Szewieczek, ks. Jacek Urbaczka, ks. Jan Waluś, ks. Marek Wróbel.
W homilii bp Rakoczy przypomniał,że pierwsze święcenia kapłańskie w nowo ustanowionej diecezji diecezji bielsko-żywieckiej były ważnym momentem w jej historii. Jednocześnie wyraził głęboką wdzięczność wobec kapłanów za ich wierną służbę.