Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

10 czerwca ulicami Bielska-Białej przejdzie 4. Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu chcą publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny oraz szacunek dla życia. W 2016 roku marsz zgromadził około 2000 osób. Tegoroczne hasło spotkania „Czas na rodzinę!” ma uwrażliwić na to, jak ważne jest budowanie relacji między członkami rodziny poprzez wspólne spędzanie czasu. Często zatracamy się w codziennych zajęciach, nie pamiętając o tym, że czas spożytkowany z bliskimi jest najważniejszą inwestycją w naszym życiu.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Następnie o godz. 15.00 z placu przed Katedrą uczestnicy wyruszą kolejno ulicami: Cieszyńską na Rynek, ulicami Rynku zgodnie z kierunkiem ruchu, ul. Podcienie, ul. Wzgórze, przez pl. Bolesława Chrobrego, ul. Zygmunta Krasińskiego, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Juliusza Słowackiego). W dwóch punktach miasta: na placu Chrobrego oraz przy Książnicy Beskidzkiej będą dwa krótkie przystanki ‒ czas na wysłuchanie osób chcących podzielić się swoim doświadczeniem rodziny, a także na obejrzenie tańca w wykonaniu uczniów szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Uczestnicy marszu otrzymają pamiątkowe drobiazgi: chusty z logiem marszu, wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” ‒ są to modele dziecka w łonie mamy.