2 lipca – XIII Niedziela Zwykła

Gromadząc się na niedzielnej Eucharystii, pragniemy zamanifestować naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który daje nam siebie pod postaciami chleba i wina, a tym samym ofiaruje się za nas. To wymaga naszej odpowiedzi i przemiany swojego życia, nawet wbrew swoim najbliższym. Otwórzmy, więc nasze serca na dzisiejszą naukę płynącą z ust Jezusa i przeprośmy za to, że tak często postępujemy wbrew Jego woli.

• Msza św. o godz. 19.00 i 20.00.
  • W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu i o godz. 17.00 w niedzielę.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy od godz. 13.30 do 18.30.
  • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
  • W miesiącach wakacyjnych kancelaria nie będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa i do korzystania z sakramentów świętych.
  • Światło płonącej świecy uznawane za święte, symbolizuje w naszych kościołach obecność samego Chrystusa.  Wierzymy w ochronną, błogosławioną moc ognia.
    Zapalamy świece jako wotum, znak naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze zmierza ku górze, a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych. Zapalamy świece, aby ich płomyki  przedłużały nasze  modlitwy. Wychodzimy z kościoła, a ich płomień jeszcze przez długi czas przypomina o naszych intencjach modlitewnych. W naszej katedrze znajdują się trzy ofiarne świeczniki, na których jest możliwość zapalania takich świec. Zastosowany w nich został system samogasnących, bezwonnych  świec, który zapewnia możliwość palenia  w sposób bezpieczny i czysty. W tym systemie płomień jest chroniony cały czas. Świeca izolowana jest w specjalnie zaprojektowanym szkle. Po wypaleniu gaśnie automatycznie, a pozostałość  spada do pojemnika z wodą. Jest to najczęstszy system świec wotywnych, niezanieczyszczających ścian i wyposażenia wnętrza w kościele. Taki system znalazł już zastosowanie m.in. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w katedrach w Mediolanie czy Nowym Jorku.
    Przy zapaleniu takiej świecy prosimy o ofiarę 2 zł. Te środki, które będą przeznaczone na kwiaty, dekoracje i utrzymanie czystości w kościele.