Pierwsza rocznica ŚDM w Krakowie

Abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalne słowa zachęty do udziału w obchodach pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na wstępie zaproszenia, które będzie odczytywane w kościołach archidiecezji w najbliższą niedzielę, metropolita przypomina, że mija właśnie rok, od kiedy na ziemi krakowskiej przebywali młodzi z całego świata wraz z papieżem Franciszkiem, biskupami i kapłanami.
Jak podkreśla, składali oni świadectwo żywej wiary, niegasnącej nadziei i żarliwej miłości, tworząc radosną wspólnotę przyjaciół Jezusa, pokazujących znękanemu światu, że pokój jest możliwy, a spotkanie z miłosiernym Panem zmienia ludzkie serca. „Pozostaje w nas niezatarty obraz Kościoła, który jest piękny w swej różnorodności, prawdziwie powszechny i tętniący Bożym życiem” – pisze.
Dodaje też, że ŚDM to nie tylko wzruszające wspomnienia, ale przede wszystkim nieustanne zadanie do wypełnienia dla mieszkańców Krakowa i całej Polski, którzy w ich czasie doświadczyli solidarności w tworzeniu dobrego dzieła. „To doświadczenie jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach, gdzie ludzie, młodzi i starsi, dzielą się wzajemną miłością i w swojej codzienności budują Kościół, który jest domem dla wszystkich” – zauważa.
Słowa zaproszenia do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM abp Jędraszewski kieruje zwłaszcza do młodych, o których pisze: „Dawaliście i wciąż dajecie wspaniałe świadectwo więzi z Chrystusem Panem”.
O obecność prosi także parafie, które gościły pielgrzymów, komitety organizacyjne, wspólnoty zakonne, które wspierały te wyjątkowe dni modlitwą, i wolontariuszy, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie święta młodych chrześcijan w Polsce. „Zapraszam wszystkich, którzy chcą się włączyć w to wielkie dziękczynienie Kościoła krakowskiego” – dodaje.
Metropolita zachęca do udziału zarówno w koncercie w Tauron Arenie Kraków, który rozpocznie się w ostatnią sobotę lipca o godz. 18, jak i w Eucharystii w sanktuarium św. Jana Pawła II dzień później.
„Podczas uroczystej Mszy św. będziemy z radością dziękować Bogu i ludziom za łaskę Światowych Dni Młodzieży i za owoce, jakie zrodziło w nas spotkanie Kościoła młodych z papieżem na polskiej ziemi” – zapowiada. „Liczę na spotkanie z Wami” – dodaje na zakończenie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

X