6 sierpnia 2017 – Święto Przemienienia Pańskiego

Święto Przemienienia Pańskiego
6.08.2017

Dzisiejsze święto przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono jednak jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich; nawet nasze ciała w tajemnicy zmartwychwstania uczyni uczestnikami swojej chwały. Dlatego dzisiejszy obchód jest dniem wielkiej radości i nadziei, że nasze przebywanie na ziemi nie będzie ostateczne, że przyjdzie po nim nieprzemijająca chwała. Przemienienie to jednak nie tylko pamiątka dokonanego faktu. To nie tylko nadzieja także naszego zmartwychwstania i przemiany. To równocześnie nakaz zostawiony przez Chrystusa, to zadanie wytyczone Jego wyznawcom. Warunkiem naszego eschatologicznego przemienienia jest stała przemiana duchowa, wewnętrzne, uparte naśladowanie Chrystusa.

• Msze św. w porządku wakacyjnym. Dzisiaj o godz. 19.00 i 20.00, a w tygodniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) we wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
    b) w środę, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
    c) w czwartek, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
    d) w piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary. W tym dniu o godz. 14.00 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki diecezji.
  • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Ks. Wiesław rozpocznie odwiedziny w piątek o godz. 9.00, a ks. Stanisław w sobotę o godz. 13.00. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Początek w środę, 9 sierpnia, o godz. 18.00 u Księży Pallotynów. Następnie Msza św. o północy, a w czwartek ciąg dalszy modlitwy w naszym kościele w godz. od 9.00 do 18.00.
  • Ojcowie Franciszkanie z Krakowa zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która zostanie odprawiona w Pogórzu w środę, 9 sierpnia, o godz. 18.00.