20 sierpnia 2017 – 20 niedziela zwykła

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
20.08.2017 r.

• Kobieta kananejska nie miała prawa niczego domagać się od Jezusa. Nie należała do narodu wybranego. Była poganką. Uczniowie Jezusa widzieli w niej tylko problem, którego należy się pozbyć. Ale Jezus uczy nas dzisiaj, że Jego miłosierdzie jest dla wszystkich, którzy z pokorą i otwartym sercem zechcą je przyjąć.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) w poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
    b) we wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
    c) w czwartek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła,
    d) w sobotę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • W sobotę, 26 sierpnia, odbędzie się spotkanie modlitewne na tzw. Trójstyku, czyli pograniczu trzech państw. Początek o godzinie 9.30 w kościele pw. Matki Boskiej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd – po krótkiej modlitwie – wyruszy procesja na Trójstyk, gdzie sprawowana będzie msza święta z udziałem wiernych trzech narodów.