3 września 2017 – 22 niedziela zwykła

22 niedziela zwykła
3.09.2017

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? – pytał kiedyś święty Paweł. Odpowiedź, jaką przynosi dzisiejsza liturgia, brzmi zaskakująco: wszyscy. Jeśli staramy się być wierni Bożym nakazom, może się okazać, że podobnie jak od proroka Jeremiasza, którego skargę usłyszymy w pierwszym czytaniu, wszyscy się od nas odwrócą. Ale chrześcijaninem się jest nie tylko dla zaszczytów, jakie to powołanie ze sobą przynosi. Trzeba też – jak przypomina dziś Jezus – nieraz zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i pójść Jego drogą. Czy jesteśmy na to gotowi?

• W poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli będzie celebrowana o godz. 8.00.
  • Od jutra w pomieszczeniach kancelarii parafialnej rozpoczynamy remont. Prace potrwają do soboty – 9 września. W tym czasie pomieszczenia te nie będą dostępne. Z uwagi na utrudnienia podczas prowadzonych prac prosimy o zgłaszanie się tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Petenci przyjmowani będą w salce naprzeciwko kancelarii.
  • We wtorek, 5 września, ks. bp Piotr Greger i redaktor radia „Anioł Beskidów” ks. Jacek Pędziwiatr zapraszają na kolejną „Rozmowę poświęconą…” o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie największa świeca w kościele – paschał. Goście będą rozmawiać o jego symbolice, materiałach, z których jest wykonany i miejscu w liturgii. Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.
  • Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich, będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po każdej Mszy św., ponowimy akt zawierzenia.
  • W każdy piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W sobotę, 9 września, zapraszamy dzieci na pierwsze po wakacjach spotkanie o godz. 10.00, a ministrantów o godz. 11.15.
  • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii do wtorku włącznie.
  • W sobotę,16 września, nasza parafia organizuje tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa. Wyjazd z ul. Sikorskiego o godz. 6.00, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 40 zł. Prosimy o wpłatę przy zapisie.