10 września 2017 – 23 niedziela zwykła

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.09.2017 r.

„Gdy twój brat zgrzeszy (…), idź i upomnij go…” Bóg jest obecny pośród tych, których wybawił z grzechu i którzy przyzywają Jego imienia. On ukazuje nam pełnię miłości jako ciągłą gotowość do stawania się darem dla innych. Czasem ten dar może być trudny do przyjęcia – tak jak upomnienie braterskie. Jednak we wspólnocie Kościoła jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za samych siebie, lecz także mamy wzgląd na dobro naszych sióstr i braci. Razem pragniemy być otwarci na Boga i szukać tego, co się Jemu podoba. Miejmy więc odwagę upominać grzeszących dla ich dobra, jednak roztropnie, wystrzegając się jakiejkolwiek formy ataku lub odwetu, gdyż te nie są z ducha Chrystusowego.

• W środę, 13 września, o godz. 19.15 odbędzie się w naszej katedrze koncert z okazji 140 rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Serdecznie zapraszamy grupy parafialne: Straż Honorową Serca Pana Jezusa, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Franciszkański Zakon Świeckich i Zespół Charytatywny na Mszę św. w najbliższy czwartek, 14 września, o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie wspominanych grup parafialnych.
  • Również w czwartek ks. bp Roman Pindel odprawi Mszę św. dla grup neokatechumenalnych o godz. 19.30.
  • W sobotę, 16 września, nasza parafia organizuje tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa. Wyjazd z ul. Sikorskiego o godz. 6.00, powrót w godzinach popołudniowych. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt przejazdu wynosi 40 zł. Wpłata przy zapisie.
  • Prace remontowe w kancelarii będą kontynuowane jeszcze w tym tygodniu. Prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie się tylko w sprawach koniecznych.