17 września 2017 – 24 niedziela zwykła

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2017 r.

Na pytanie Piotra „«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus odpowiada: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.” (Mt 18,21-22). Zastanówmy się, jak zachowujemy się wobec tych, którzy nami gardzą, którzy nas kaleczą, którzy nami pomiatają? Czy potrafimy zdobyć się na ten wysiłek, by mimo wielokrotnych przykrości, impertynencji, mimo bólu zadanego nam przez bliźnich, wybaczyć im? Czy warto? Na to również Ewangelia nam odpowiada: „Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu».” (Mt 18,35).

1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. W tym dniu uroczyście chcemy rozpocząć nowy rok katechetyczny i szkolny. W czasie naszego spotkania dokonamy poświęcenia szkolnych przyborów. Ze szczególnym zaproszeniem zwracamy się do uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej i do uczniów, którzy w tym roku przystąpią do I komunii świętej.
  2. Spotkanie dzieci odbędzie się w sobotę o godz. 10.00, a ministrantów o godz. 11.15. Serdecznie zapraszamy.
  3. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na polską premierę filmu pt. „Listy do ojca Jakuba”. Projekcja odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w kościele Księży Pallotynów obok Szpitala Wojewódzkiego.
  4. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe do kaplicy Księży Pallotynów w środę w godz. od 18.00 do 24.00, a do katedry w czwartek w godz. od 9.30 do 18.00.
  5. W każdą czwartą niedzielę miesiąca w kościele NSPJ w Bielsku-Białej będą odbywać się „niedzielne wieczory ożywienia wiary”. Spotkania przeznaczone są dla młodzieży, a rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.30.
  6. „Wierzę, w Jezusa Chrystusa, który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga Ojca wszechmogącego” – to temat katechezy, którą wygłosi ks. dr hab. Krzysztof Sordyl – patrolog i katecheta we wtorek w Hałcnowskiej Bazylice. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.
  7. W dniach od 23 września do 1 października 2017 r. trwać będzie XVI Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Idź na całość”. W ramach Tygodnia z Ewangelią odbędą się katechezy, ewangelizacje uliczne, spotkania, świadectwa, koncerty i wiele innych inicjatyw.