Młodzi z nagrodami

Na Mszy świętej 1 października o 11.00, jak w każdą niedzielę, przed ołtarzem zgromadziły się dzieci. Przed tygodniem, gdy odbywało się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zostały zachęcone przez ks. proboszcza Antoniego do zapoznania się z historią naszej parafii, zamieszczoną na stronie internetowej.
Ta niedziela była okazja, by wykazać się zdobytą wiedzą i zdobyć przygotowany przez ks. Antoniego w nagrodę specjalny plecak Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z zawartością. W plecaku znajdowały się m.in. księga Pisma Świętego, książka „O naśladowaniu Chrystusa”, pióro oraz szalik ŚDM.
Przed zebranymi uczestnikami Eucharystii o historycznych wydarzeniach na przestrzeni sześciu wieków mówili Jakub i Paulina. Oboje zadziwili wszystkich wiedzą i interesującym ukazaniem wydarzeń z historii naszego kościoła, dlatego też i Jakub, i Paulina otrzymali nagrodę w postaci plecaka ŚDM. Pozostałe dzieci zostały wyposażone w długopisy, które otrzymaliśmy z redakcji Gościa Niedzielnego. Laureatom gratulujemy, a wszystkim dzieciom z parafii św. Mikołaja życzymy Bożego błogosławieństwa w szkole i na katechezie.


X