8 października 2017 – 27 niedziela zwykła

Jesteśmy winnicą Pana, o którą Bóg dba w jak najlepszy gospodarz i zapewnia wszystko, co jest potrzebne do życia i wzrostu. Czasem ogarnia nas zwątpienie, czy rzeczywiście Pan Bóg o nas pamięta, czy o nas się troszczy, czy nam przebacza. Oddajmy Panu na początku tej Eucharystii nasze niepokoje i trudności słowami psalmu, który będziemy dzisiaj śpie­wać: „Powróć, Boże Zastępów, wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl”.

• „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzimy dzisiaj XVII Dzień Papieski. Jest on okazją do wspólnego dziękczynienia i modlitwy, znakiem tego, że docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka. Święty Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będą obecni stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. przed drzwiami kościoła będzie możliwość wsparcia uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy za każdą ofiarę.
  • We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Miłości. „ Relacje w rodzinie” to temat pierwszego spotkania. Gromadzimy się w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w kancelarii do wtorku.
  • Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w piątek, 13 października, o godz. 17.00.
  • Od poniedziałku przyjmujemy w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. To jedna z form pamięci i modlitwy za zmarłych, wyraz naszej miłości i troski o ich zbawienie oraz uczynek miłosierdzia.
    Za zmarłych zapisanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie nabożeństw różańcowych od 2 do 10 listopada oraz w czasie każdej Mszy św. w listopadzie.
    Za zmarłych wypominanych rocznie ofiarujemy Mszę św. w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 i odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Wszyscy jesteśmy przekonani o konieczności szeroko otwartych drzwi naszej katedry dla wiernych, którzy z chęcią modlitwy i uczestniczenia w nabożeństwach do tego miejsca przychodzą. Niestety, nie wszystkimi wchodzącymi do katedry kierują czyste intencje. Nasilają się ostatnio akty wandalizmu, kradzieży i złego zachowania, naruszającego nie tylko sakralny charakter świątyni, ale podstawowe zasady przyzwoitego zachowania w miejscu odwiedzanym przez innych ludzi. Z przykrością stwierdzamy, że osoby nietrzeźwe traktują naszą świątynię niezgodnie z jej przeznaczeniem, bywa, że wręcz jako toaletę. Spotykamy się ze stałym zabrudzaniem tych samych miejsc. Zdarzenia te wymuszają konieczność zamykania drzwi na chór i naszej wspólnej troski oraz zwracania uwagi na osoby naruszające godność domu Bożego i modlitewną atmosferę nabożeństw.
  • Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej zaprasza na XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w dniach od 19 do 28 października. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa wyjęte z Ewangelii św. Jana „Ubogich zawsze macie u siebie”. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpocznie w naszej katedrze w czwartek, 19 października, Mszą św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.
  • W tym tygodniu do renowacji oddana została pierwsza część kinkietów ze ścian bocznych. Odnowione zostały również kryształowe żyrandole i z nowymi żarówkami zdobią naszą świątynię.