5 listopada 2017 – 31 niedziela zwykła

Często bardzo trudno jest przyjąć słowo, które Bóg kieruje do nas przez ludzi. Wydaje nam się, że gdyby osobiście do nas przemówił, łatwiej byłoby nam uwierzyć. Ale czy wtedy nie bylibyśmy w pewien sposób przymuszeni do wiary, pozbawieni wolności wyboru? Bóg mówi do nas, szanując naszą wolną wolę, lecz aby przyjąć Jego słowa przekazywane za pośrednictwem człowieka, potrzebujemy łaski Bożej. Módlmy się dziś o nią. I o wiarę, która jest darem Pana.

 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za złożone ofiary.
 • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii do wtorku.
 • We wtorek, 7 listopada, zapraszamy na kolejną „Rozmowę poświęconą…”
  o godz. 19.00.
 • W czwartek, 9 listopada, dzieci pierwszokomunijne i rodzice przychodzą na Mszę św. o godz.17.00. W tym dniu otrzymają książeczki. Również w czwartek, w czasie Mszy św. o godz. 18.30, będziemy się modlić o jedność chrześcijan. Po Mszy odbędzie się spotkanie z ks. prof. Józefem Budniakiem.
 • Nasza parafia organizuje cykl katechez dla dorosłych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania. Pierwsza katecheza odbędzie się w czwartek,
  9 listopada, o godz. 19.00 w salce przy ul. Schodowej 3. Kolejne katechezy odbywać się będą w piątki o godz. 19.00.
 • Oaza Dzieci Bożych spotyka się w sobotę o godz. 10.00.
 • Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.15.
 • W przyszłą niedzielę wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina będą zbierali podpisy
  pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymać aborcję”. Projekt polega na wykreśleniu z polskiego prawa zapisu o aborcji eugenicznej, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.
 • Akademia Miłości zaprasza na drugie spotkanie, którego tematem będzie Dobra komunikacja w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz.19.00 w salce przy ul. Schodowej.
X