19 listopada 2017 – 33 niedziela zwykła

Po przejściu ziemskiej pielgrzymki Bóg będzie nas sądził z wykorzystania darów. On oczekuje od nas twórczego podzielenia się tym, co od Niego otrzymaliśmy. Są to zdolności, szanse i miejsca, które są dla nas sposobnością do czynienia dobra. Przypowieść o talentach jest wymierzona wprost przeciw leniwym. Człowiek leniwy niekoniecznie krzywdzi innych, a jednak marnując czas zasługuje na potępienie. Niewykorzystany czas jest czasem straconym. Logika Ewangelii jest pod tym względem jasna. Ten, kto nie umie wykorzystać godziny otrzymanego czasu, nie może dostać w swe ręce wieczności, bo i jej nie potrafi wykorzystać. Rzadko kiedy chrześcijanie biją się w piersi żałując, że zmarnowali jedną godzinę, a przecież jest to poważna strata w ich życiu. W spotkaniu z Bogiem trzeba będzie wyliczyć się dokładnie z każdej otrzymanej od Niego minuty. Nie wystarczy udowodnić, że na ziemi nie uczyniliśmy nic złego. Trzeba wykazać, co uczyniliśmy dobrego, do czego wykorzystaliśmy otrzymany od Stwórcy czas.

• W dzisiejszą niedzielę przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary na Katolicki Dom Opieki „Józefów”.
  • Ks. Jacek Jastrzębski wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę o Duchu Świętym we wtorek, 21 listopada, o godz. 19.00.
  • Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, a wieczorem o godz. 19.00 Rozmowy z Jezusem. Serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00, a Ministrantów o godz. 11.15.
  • W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajduje się kalendarz na rok 2018.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.