Niech cię zbudzą Roraty

W niedzielę 3 grudnia rozpoczęliśmy adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
Roraty w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa i przygotowania się w ten sposób do świąt Bożego Narodzenia.

Piosenka Magdy Anioł będzie towarzyszyć uczestnikom tegorocznych Rorat z „Małym Gościem”. I, dla chętnych, budzik z tą melodią.

Bohaterem Rorat z „Małym Gościem” będzie w tym roku „Strażnik skarbów” – święty Józef. Na stronie „Małego Gościa” można także znaleźć dzwonki na telefon, przygotowane na podstawie piosenki roratniej o św. Józefie. Możesz pozwolić się tą melodią obudzić, możesz wgrać tę melodię jako sygnał SMS lub po prostu jako sygnał połączenia przychodzącego.
Co można powiedzieć o świętym, który na kartach Ewangelii nic nie mówi? Wiele. Z samej Ewangelii można wydobyć zaskakująco dużo fragmentów dotyczących „milczącego świętego”. Pomogą w tym Roraty z „Małym Gościem”. Niezwykłość św. Józefa potwierdza także jego działalność „z nieba”. Mnożą się świadectwa nadzwyczajnych łask otrzymanych za wstawiennictwem opiekuna Jezusa Chrystusa. Jego „specjalizacja” dotyczy spraw codziennych – domowej aprowizacji, rodzinnej logistyki i kwestii związanych ze znalezieniem i wykonywaniem pracy. O tym także – o wielu niesamowitych ingerencjach świętego – będzie mowa na Roratach z „Małym Gościem”.
A poza mową będzie też śpiewanie. Materiały roratnie zawierają także piosenkę o św. Józefie w wykonaniu Magdy Anioł.

Adwent

X