Świeć przykładem nie tylko w adwencie!

Parafia św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach była kolejną, w której gościli policjanci z bielskiej „drogówki” po to, by uświadamiać dzieci i dorosłych, jak ważne jest noszenie przez pieszych elementów odblaskowych. Trzecią edycję akcji „Świeć przykładem nie tylko w adwencie!” prowadzą Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym „Saltus” oraz wydziałami ruchu drogowego policji z terenu Podbeskidzia.

Podczas jednej z Mszy św. roratnich w aleksandrowickiej parafii pogadankę dla około pół tysiąca osób na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze, a zwłaszcza o konieczności zakładania elementów odblaskowych, wygłosiła mł. asp. Ilona Michalczyk z KMP w Bielsku-Białej. Na koniec liturgii policjanci rozdali odblaski, dzięki którym piesi będą lepiej widoczni na drodze.

Policjanci podkreślają, że do osób starszych znacznie trudniej jest dotrzeć z przekazem o zasadach bezpiecznego poruszania się obok dróg, niż do dzieci czy młodzieży.

W ramach kolejnej edycji akcji policjanci zamierzają rozdać 7 tys. odblasków. Dotąd funkcjonariusze „drogówki” odwiedzili kilka parafii w małopolskiej i śląskiej części diecezji.