24 grudnia 2017 – IV Niedziela Adwentu

Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu „tak” i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało, przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.

• W dzisiejszą 4 niedzielę adwentu i jednocześnie w wigilię Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane w zasadniczym porządku do godz. 12.30. Natomiast nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, 19.00 i 20.00. Nie będzie także adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Pasterce będzie przewodniczył ks. bp Piotr Greger a Mszy św. o godz. 11.00 w Boże Narodzenie ks. bp Roman Pindel.
  • W tyle kościoła można jeszcze nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł.
  • O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę Bożonarodzeniową. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  • Jutro, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pań­skiego. Msze według porządku niedzielnego. Wieczorna msza św. o godz. 19.00. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00 i 20.00.
  • We wtorek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierw­szego męczennika. W tym dniu składka na KUL i UPJPII w Krakowie. Podobnie jak w pierwszy dzień świąt, do południa msze w porządku niedzielnym, a wieczorem tylko o godz. 19.00.
  • W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a „Rozmowy z Jezusem” o godz. 19.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Do południa msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a po południu będzie tylko msza św. o godz. 17.00. Poprzedzi ją nabożeństwo przebłagalne o godz. 16.30.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” znajduje się kalendarz, śpiewnik i płyta Arki Noego – cena 10 zł. Natomiast świąteczny „Gość Niedzielny” do nabycia w cenie 8 zł.
  • W sobotę, 6 stycznia 2018 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz.19.15 z bożonarodzeniowym koncertem wystąpi chór Polifonici del Marchesato z Turynu. Serdecznie zapraszamy na koncert. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej parafii.