31 grudnia 2017 – Niedziela Świętej Rodziny

Fragment listu Episkopatu Polski do wiernych z 23 października 1968 roku: „Dziś ma miejsce święto przedziwne; nie święto Pańskie ani Matki Najświętszej, ani jednego ze świętych, ale święto Rodziny. O niej teraz usłyszymy w tekstach Mszy świętej, o niej dziś mówi cała liturgia Kościoła. Jest to święto Najświętszej Rodziny – ale jednocześnie święto każdej rodziny. Bo słowo «rodzina» jest imieniem wspólnym Najświętszej Rodziny z Nazaretu i każdej rodziny. Każda też rodzina, podobnie jak Rodzina Nazaretańska, jest pomysłem Ojca niebieskiego i do każdej zaprosił się na stałe Syn Boży. Każda rodzina pochodzi od Boga i do Boga prowadzi”.

• Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30. Po nim, o godz. 17.00, Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski w kończącym się roku. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 i 20.00.
  • Jutro uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w nowym porządku niedzielnym i świątecznym: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00.
  • Rozmowy poświęcone, które poprowadzi ks. biskup Piotr Greger z ks. Jackiem Pędziwiatrem, odbędą się we wtorek, 2 stycznia, o godz. 19.00.
  • Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w czwartek, 4 stycznia, o godz. 16.00 w salce. Po spotkaniu adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a „Rozmowy z Jezusem” o godz. 19.00.
  • W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. będą odprawiane w niedzielnym porządku. O godz.19.15 z bożonarodzeniowym koncertem wystąpi chór Polifonici del Marchesato z Turynu. Z tego powodu wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające w tym dniu o godz. 17.00.
    Diecezjalne uroczystości Orszaku Trzech Króli odbędą się 6 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera. Przemarsz Orszaku zakończy się wspólnym kolędowaniem na Starym Rynku, połączonym z koncertem zespołu Dzień Dobry.
    W sobotę, 6 stycznia, przypada także 4 rocznica święceń biskupich oraz ingresu ks. bpa Romana Pindla. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Bielsko-Żywieckiego będzie sprawowana w tym dniu o godz. 17.00 w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Gala wręczenia Nagrody Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia, w oświęcimskim Centrum Kultury o godz. 17.00. Szczegóły na stronie diecezjalnej. Także w przyszłą niedzielę Wspólnota Nieustającego Różańca prowadzi w naszym kościele adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.30 do 18.00.
  • W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych sytuacjach zgłoszenia kierujemy do księdza dyżurującego.