Ewangelia jak lekarstwo

Do dzielenia się nadzieją zbawienia wezwał diecezjan bp Roman Pindel.

Apel o zaangażowanie w dzieło niesienia Ewangelii był podsumowaniem obchodów czwartej rocznicy konsekracji biskupa bielsko-żywieckiego, w ramach Dies Episcopi.
Uroczystość odbyła się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem wiernych, ponad 70 kapłanów oraz biskupów: Piotra Gregera i Tadeusza Rakoczego.
W okolicznościowej homilii bp Roman Pindel ukazał Ewangelię jako lekarstwo dla współczesnego świata.
– Dlatego Ewangelia powinna być na wyciągnięcie ręki, za darmo – przypomniał ordynariusz bielsko-żywiecki i przypomniał: – Jesteśmy powołani, by dzielić się Ewangelią, by dawać nadzieję na zbawienie.
Na zakończenie Mszy św., w imieniu zebranych biskupów, kapłanów i wiernych, powinszowania bp. Romanowi Pindlowi złożył wikariusz generalny ks. Marek Studenski. Życzył mu, by w chwilach trudnych i przeciwnych, kierując wspólnotą Kościoła diecezjalnego, wpatrywał się w gwiazdę, która podobnie jak niegdyś Mędrców ze Wschodu i dziś prowadzi nas do Chrystusa.
Bp Roman Pindel otrzymał nominację biskupią 13 listopada 2013 r., jako następca pierwszego biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego. 6 stycznia 2014 r. w bielskiej katedrze miała miejsce jego konsekracja. Przewodniczył jej ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Wcześniej ks. Roman Pindel był profesorem i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz rektorem krakowskiego wyższego seminarium duchownego.

X