5 marca 2017 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

Dziś przypada 1 niedziela Wielkiego Postu. U progu okresu przygotowania paschalnego patrzymy na Jezusa, który własnym przykładem uświęca czas postu i podejmuje skuteczną walkę z szatanem. On nam w wierze przewodzi i prowadzi do wieczystej Paschy. Nasze w niej uczestnictwo wymaga pokuty i nawrócenia.

W naszej Katedrze dzieci są błogosławione indywidualnie przez kapłana w każdą niedzielę, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przed ołtarzem.
Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

Zapraszamy na Rozmowę poświęconą we wtorek 7 marca o godz. 19:00. Biskup Piotr Greger i redaktor radia diecezjalnego ks. Jacek Pędziwiatr podejmą wątek rozpoczęty miesiąc temu. Jakie warunki musi spełniać budowla, by uznać ją za kościół i poświęcić, ile ma być świec, jak ma wyglądać ambona, tabernakulum, stacje Drogi Krzyżowej, chrzcielnica oraz konfesjonał?
W środę, 8 marca, spotykają się dzieci i rodzice, którzy przygotowują się do I Komunii Świętej. O godz. 16.30 odbędzie się próba i o godz. 17.00 Msza Święta. W tym dniu będą wręczone Pisma Święte.

W czwartek, 9 marca, ks. prof. Józef Budniak i KIK będą się modlić o jedność chrześcijan.

W Wielkim Poście w piątek o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci do wspólnego rozważania pod opieką dorosłych.
Gorzkie Żale wraz z rozważaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. odprawimy o godz. 18.00.
Rekolekcje dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum odbędą się od 27, 28 i 29 marca.
Wielkopostne Spotkanie Ewangelizacyjne dla młodzieży odbędzie się 31 marca.
Rekolekcje Akademickie odbędą się 19, 20 i 21 marca.
Rekolekcje Parafialne – 19, 20, 21 i 23 marca – Trzeci tydzień Wielkiego Postu.
Rekolekcje Klubu Inteligencji Katolickiej – 6, 8, i 9 marca. Spotkania rozpoczynają się udziałem w wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę od 13.30 do 17.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy.

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed Katedrą będą zbierane ofiary do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

W bieżącym tygodniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych parafian. Zgłoszenia przyjmowane będą w zakrystii i kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.

Zgodnie z sugestią Papieskiej Rady do spraw Dyscypliny Sakramentów, w katedrze nie będziemy spowiadać podczas sprawowania Mszy świętej.
Papieska Rada zaleca, aby wierni bez przeszkód słuchali Słowa Bożego i w pełni włączali się w sprawowaną Liturgię. To nie jest możliwe, gdy podczas Mszy św. przystępują do spowiedzi.

Do spowiedzi można będzie przystępować 15 min. przed każdą Mszą św.
Dodatkowa spowiedź jest możliwa w czasie piątkowych Rozmów z Jezusem od 19.00 do 19.30 i w sobotę od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. o 18.30.
Przypominamy, że dla mieszkańców naszego miasta spowiedź odbywa się też w konfesjonale stałym w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 -12.00 i 14.00 -17.00. W tym miejscu spowiadają także nasi księża.
Ufamy, że wprowadzone w naszej świątyni zmiany w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania przyczynią się do pełniejszego uczestnictwa w sprawowanej liturgii, bardziej otwierając nasze serca na łaski, którymi obdarza nas Pan Jezus w Eucharystii. Nowy porządek wejdzie w życie od I niedzieli Wielkiego Postu.

Zarząd Hospicjum im. św. Jana Pawła II informuje o możliwości odpisania na rzecz Stowarzyszenia 1% podatku dochodowego. Pod chórem wyłożone są ulotki z numerem KRS.

Foto: M. Szpak