26 marca 2017 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z łask, jakie płyną z sakramentu chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, bo tego dnia obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, zaś papież poświęcał złotą różę i przekazywał ją osobie zasłużonej dla Kościoła. Dla nas ta niedziela jest doskonałą okazją do tego, abyśmy tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii, z radością odkrywali, że Jezus jest prawdziwym Synem Człowieczym.

W dzisiejszą niedzielę poprosimy o ofiarę przed katedrą na Dom Matki i Dziecka.

W ramach nabożeństwa Gorzkich Żali w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.45 zapraszamy na Wieczór Pasyjny.

Wykonawcami koncertu będą Schola Coram Deo et hominibus ze Skoczowa oraz Chór Klarnetowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. Podczas Wieczoru Pasyjnego zespoły wykonają pieśni pasyjne.

Rekolekcje dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę.

• Spotkanie klas I do III – godz. 9.45,
    • klas IV do VI – godz. 11.30,
    • Gimnazjum  – godz. 13.30.

Spotkanie dla młodzieży odbędzie się 31 marca kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach.

W naszej Katedrze dzieci są błogosławione indywidualnie przez kapłana w każdą niedzielę, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przed ołtarzem.

Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

W piątek przed Niedziela Palmową z naszej katedry wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do krzyży na Hrobaczej Łące, w Starej Wsi i na Trzech Lipkach.

W Wielkim Poście w piątek o godz. 17. 45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian. Zapraszamy także dzieci do wspólnego rozważania pod opieką dorosłych.

W sobotę o godz.17.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a w niedzielę od 13.30 adoracja Wspólnoty Nieustającego Różańca w intencji Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy.

Biuro Radia Maryja zaprasza na rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej na Leszczynach 1 kwietnia o godz. 9.00.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład „Powołanie do życia Diecezji Bilsko-Żywieckiej i pierwsze ćwierćwiecze jaj działalności” do Książnicy Beskidzkiej 28 marca na godz. 17.00.

Zapraszamy  wiernych do udziału we wspólnej modlitwie w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Miasta  w roku 25-lecia diecezji. Droga krzyżowa 14 stacji rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa  w piątek 7  kwietnia o godz.  17.00 br.  Ostatnia stacja obok krzyża misyjnego i zakończenie Drogi Krzyżowej udziałem we Mszy św. w Katedrze św. Mikołaja.