Rozmowa poświęcona 04.04.2017

Kolejną katechezę o liturgii, Ks. Biskup Piotr Greger, poświęcił funkcji pasterskiej (królewskiej) Chrystusa i Kościoła.

W niezwykle ciekawy sposób, Ksiądz Biskup, wytłumaczył nam m.in., jaka jest różnica pomiędzy katedrą biskupa (miejsce, gdzie zasiada biskup diecezjalny, jako pierwszy i najważniejszy nauczyciel wiary w diecezji) a kościołem katedralnym; czy katedrą papieża jest Bazylika Św. Piotra; który kościół jest Matką i głową wszystkich kościołów świata; kiedy świętujemy poświęcenie kościoła katedralnego w Bielsku-Białej; co to jest stolica tytularna biskupa, czy i gdzie kardynałowie mają przypisane kościoły tytularne na znak jedności z papieżem…?

Posłuchajmy nagrania Rozmowy:

Słowo Proboszcza kościoła katedralnego ks. Antoniego Młoczka:

Zapalenie świecy przez Biskupa Piotra Gregera (biskupa pomocniczego Diecezji Bielsko-Żywieckiej), jako znaku obecności Jezusa Chrystusa:

Rozmowę poświęconą prowadził Robert Karp, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej:

Katedra Biskupa diecezjalnego Romana Pindla:

Podczas katechezy była też możliwość zadawania pytań:

Ks. Biskup zaprosił na kolejną Rozmowę poświęconą, która odbędzie się w środę 10 maja 2017 r. o godz. 19:00:

Prośba o udzielenie Bożego błogosławieństwa:

Kościół katedralny św. Mikołaja:

Foto: M.Szpak, MZ
Opracowanie: MZ