Bierzmowanie w bielskiej katedrze

W dniu dzisiejszym Wielki Wtorek w bielskiej katedrze pięćdziesiąt trzy osoby młodych gimnazjalistów przyjęły z rąk ks.biskupa Romana Pindla Sakrament Bierzmowania.Sakrament Bierzmowania przyjęła młodzież z bielskich gimnazjów nr,11,20 oraz gimnazja dwujęzycznego.Młodzież do Sakramentu Bierzmowania przygotował ks.Wiesław Greń wspólnie z katechetami, Katarzyną Snaczke i Pawłem Kurzem. Uroczystą Eucharystię z ks.biskupem Romanem Pindlem sprawowali księża: Antoni Młoczek -proboszcz katedry,Łukasz Mieszczak wikariusz oraz Piotr Góra-sekretarz księdza biskupa Romana Pindla. W wygłoszonej homilii ks.biskup Roman Pindel rozważał słowa dzisiejszej Ewangelii (J 13,21-33.36-38). Na zakończenie Mszy świętej i przed uroczystym błogosławieństwem, ks.biskup Roman Pindel poświęcił krzyże,które młodzież otrzymała na pamiątkę przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Autor: Marian Szpak