Niedziela Bożego Miłosierdzia

Chrystus nie zostawia nas samych. Przypomina nam o tym obchodzona dzisiaj w Kościele Niedziela Miłosierdzia Bożego. Miłosierny Jezus przygarniający nas do siebie, odpuszczający nasze grzechy, obdarza nas pokojem. Umacnia naszą wiarę, abyśmy mogli powiedzieć za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”.

W Niedzielę Miłosierdzia Kościół w Polsce wspiera potrzebujących w Syrii. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po Mszy świętej.

Nieszpory o godz. 18.30.

Msza św. o godz. 17.00, 19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.

Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy dziękuje Bogu za 25 lat posługi biskupiej w kościele diecezjalnym.

W środę 26 kwietnia o godz. 17.00 w kościele NSPJ w Bielsku-Białej, Jubilat, w otoczeniu księży biskupów, kapłanów i Ludu Bożego odprawi Mszę świętą dziękczynną. Serdecznie zapraszamy wiernych na wspólne dziękczynienie.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na katechezę dla dorosłych zatytułowaną „Ojcowie Kościoła”. Spotkanie poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas w środę 23 kwietnia po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Radio Maryja zaprasza młodzież na 18. pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 6 maja. Informacje na plakacie w gablotce.

Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna się kurs „ALFA na STARÓWCE”, na który zapraszamy szczególnie ludzi młodych poszukujących  odpowiedzi na pytanie o to, czy w życiu chodzi o coś więcej. Kurs ALFA będzie się odbywał w Galerii Wzgórze Franciszka Kukioły, w kolejne niedziele o godzinie 18.00. Zapisy na miejscu w miarę wolnych miejsc.

Piesza Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się od 30 kwietnia do 3 maja 2017 r. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej www.faustyna.bielsko.pl oraz w księgarni św. Rity, ul. Traugutta 13.

Informujemy, że od dnia 30 kwietnia 2017 r. do 28 maja 2017 r. Wspólnoty Neokatechumenalne na całym świecie, w niedziele wielkanocne wychodzą na place miast, aby głosić Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka. W naszym mieście ta ewangelizacja, podobnie jak w ubiegłych latach, odbywać się będzie na Placu Chrobrego lub Rynku Starego Miasta w godzinach od 16.00 do 18.00.