Łagiewniccy pielgrzymi w katedrze

Wielkoformatowe zdjęcia uczestników pieszej pielgrzymki diecezjalnej do Łagiewnik zagościły w świątyni katedralnej. Powstały podczas pielgrzymowania w roku jubileuszu 25-lecia naszego Kościoła lokalnego.

Na zdjęciach widać pielgrzymów zgromadzonych przed łagiewnicką bazyliką Bożego Miłosierdzia. W tym roku ponad 1800 pieszych pielgrzymów oraz setki tych, którzy przyjechali na uroczystą Eucharystię do bazyliki, w modlitwach powierzało wraz ze swoimi osobistymi intencjami także sprawy diecezji, świętującej swoje 25-lecie.
Jak wyjaśniała w związku z prezentacją tych zdjęć redaktor bielsko-żywieckiego dodatku „Gościa Niedzielnego” Alina Świeży-Sobel, pamiątkowe fotografie powstały w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem ćwierćwiecza diecezji, a także datowanym na 3 maja 1992 r., a więc dokładnie na 25 lat przed zakończeniem tegorocznej pielgrzymki ukazaniem się pierwszego egzemplarza bielsko-żywieckiego dodatku „Gościa Niedzielnego”.
Wykonane z drona zdjęcia bielsko-żywieckich pielgrzymów do sanktuarium Bożego Miłosierdzia można oglądać jeszcze w maju.

X