28 maja – VII Niedziela Wielkanocna

Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego i spotyka się z nami w swoim słowie oraz w czasie celebracji liturgii.

Msza św. o godz. 17.00,  19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.

• Na parafialnej stronie internetowej pojawiła się zakładka Transmisja wideo, umożliwiająca osobom chorym, bądź przebywającym poza parafią, współuczestniczenie w wybranych nabożeństwach z naszej świątyni. W tym tygodniu urządzenia będą poddawane testom.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W niedzielę 4 czerwca gościem naszej parafii będzie ks. Arkadiusz Nowak, misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję wysłuchać homilii ks. Arkadiusza podczas każdej Mszy Świętej.
    Arkado – tak księdza przywołują dzieci w wioskach u stóp Kilimandżaro – to niepoprawny marzyciel, niekonwencjonalny indywidualista patrzący na świat przez pryzmat zachwytu i lubiący tym zachwytem podzielić się z drugim człowiekiem… i rozdać go jak chleb. Dajmy się porwać temu zachwytowi nad światem. W tym dniu będzie można również nabyć książkę ks. Arkadiusza Nowaka, pt. „Opluty przez Boga” – zbiór fascynujących wspomnień, listów i zapisków.
  • W naszym mieście trwa XV Vivaldi Festival. W niedzielę 4 czerwca o godz. 15.30 w katedrze odbędzie się koncert Muzyka Rudego Księdza. Jest to jeden z pięciu koncertów, które będą miały miejsce również w Bielskim Centrum Kultury, kościele ewangelickim i kościele św. Stanisława w Starym Bielsku.
  • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie z ks. dr Lucjanem Bielasem w środę 31 maja o godz. 18.30. Po Mszy św. odbędzie się wykład „Historia Kościoła w starożytności – grzeszne i święte”.
  • Honorowa Straż NSPJ zaprasza na spotkanie w czwartek 1 czerwca o godz. 16.00 do salki przy ul. Schodowej. Adoracja od godz. 17.00.
  • W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę w godz. od 13.30 do 15.15 Adoracja w intencji Kościoła i Narodów Europy.