4 czerwca – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego jest spełnieniem obietnic jakie Jezus zostawił uczniom. Duch Święty działa nieustannie, także w naszych sercach. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie o darach Ducha Świętego, które otrzymaliśmy podczas bierzmowania. Módlmy się dziś z mocą, abyśmy zawsze potrafili je wykorzystać w naszym codziennym życiu.

W Skoczowie na Kaplicówce pod przewodnictwem księży biskupów gromadzą się pielgrzymi, którzy oddają cześć i wzywają wstawiennictwa św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji. Msza święta na Kaplicówce o godz.11.00.

Msza św. o godz. 17.00,  19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.

• Na parafialnej stronie internetowej pojawiła się zakładka Transmisja wideo, umożliwiająca osobom chorym bądź przebywającym poza parafią współuczestniczenie w wybranych nabożeństwach w naszej świątyni. Urządzenia obecnie są poddawane testom.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W dzisiejszą niedzielę gościem naszej parafii jest ks. Arkadiusz Nowak, misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Arkado – tak księdza przywołują dzieci w wioskach u stóp Kilimandżaro – to niepoprawny marzyciel, niekonwencjonalny indywidualista patrzący na świat przez pryzmat zachwytu i lubiący tym zachwytem podzielić się z drugim człowiekiem… i rozdać go jak chleb. Dajmy się porwać temu zachwytowi nad światem. Można również nabyć książkę ks. Arkadiusza Nowaka, pt. „Opluty przez Boga” – zbiór fascynujących wspomnień, listów i zapisków.
  • Adoracja w intencji Ojczyzny, Kościoła i Narodów Europy w dniu dzisiejszym od godz. 13.30 do 15.15.
  • W bieżącym tygodniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych parafian. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W poniedziałek 5 czerwca w Święto NMP Matki Kościoła. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • W naszym mieście trwa XV Vivaldi Festival. O godz. 15.30 zapraszamy na koncert Muzyka Rudego Księdza. Jest to jeden z pięciu festiwalowych koncertów, które odbywają się również w Bielskim Centrum Kultury, kościele ewangelickim i kościele św. Stanisława w Starym Bielsku.
  • W sobotę 10 czerwca ulicami Bielska-Białej przejdzie 4. Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu chcą publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny oraz szacunek dla życia.  Tegoroczne hasło spotkania „Czas na rodzinę!”.  Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w naszej Katedrze. Następnie o godz. 15.00 uczestnicy wyruszą kolejno ulicami: Cieszyńską na Rynek, ulicami Rynku zgodnie z kierunkiem ruchu, ul. Podcienie, ul. Wzgórze, przez pl. Bolesława Chrobrego, ul. Zygmunta Krasińskiego, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Juliusza Słowackiego. W dwóch punktach miasta: na placu Chrobrego oraz przy Książnicy Beskidzkiej będą dwa krótkie przystanki ‒ czas na wysłuchanie osób chcących podzielić się swoim doświadczeniem rodziny, a także na obejrzenie tańca w wykonaniu uczniów szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.