11 czerwca – Niedziela Trójcy Świętej

Przeżywając Uroczystość Najświętszej Trójcy, poznajemy Boga, który zawsze troszczy się o nas. Choć zna nasze słabości, nie odwraca się od nas. Wystarczy żyć blisko Boga i pozwolić Mu działać, aby dostrzec, jak przemienia nasze serca. Prośmy podczas tej Mszy św. o odwagę współpracy z Bogiem, który obdarza nas miłością bez końca.

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem można wesprzeć darem materialnym Świątynię Bożej Opatrzności.

Msza św. o godz. 17.00, 19.00 i 20.00 dla środowiska akademickiego.

• Na parafialnej stronie internetowej pojawiła się zakładka Transmisja wideo, umożliwiająca osobom chorym bądź przebywającym poza parafią współuczestniczenie w wybranych nabożeństwach z naszej świątyni.
  • W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 6.00; 8.00; 9.00; 12.30 i 19.00. Po Mszy św. ok. godz. 10.00 wyruszy procesja z Najśw. Sakramentem następującą trasą: plac św. Mikołaja, ul. Cieszyńską (obok Sądu), ul. Kopernika, ul. Sobieskiego (kościół pw. Trójcy Przenajświętszej), ul. Waryńskiego, ul. Orkana, ul. Wzgórze, przecięcie ul. 3 Maja, plac Smolki, ul. Ks. St. Stojałowskiego i plac Opatrzności Bożej. Za-kończenie uroczystości przewidujemy na placu przed kościołem pw. Opatrzności Bożej ok. godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel.
  • Prosimy o wolny plac przed katedrą od samochodów oraz ulice trasy procesji. Prosimy o dekorację emblematami religijnymi trasy procesji.
  • Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty dla przyozdobienia ołtarzy. Prosimy Parafian, którzy mają taką możliwość, o przyniesienie płatków kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
    Przez całą oktawę Bożego Ciała odprawiać będziemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00, połączone z procesją wokół katedry z Najświętszym Sakramentem. Liczymy na obecność dziewczynek z klas III w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji wokół Katedry.
  • Zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 18.30.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • Można nabyć książkę ks. Arkadiusza Nowaka, pt. „Opluty przez Boga” – zbiór fascynujących wspomnień, listów i zapisków.
  • Światło, w tym światło świec od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecności samego Chrystusa.  Wierzymy w ochronną, błogosławioną moc ognia. Do dziś podczas burzy stawia się w oknie zapaloną gromnicę. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych. Zapalamy świece, aby ich płomyki przedłużały nasze modlitwy. Wychodzimy z kościoła, płomień jeszcze przez długi czas przypomina o naszych intencjach modlitewnych. W dniu dzisiejszym oddajemy do dyspozycji wiernych trzy ofiarne świeczniki, na których będzie możliwość zapalania świec.
  • Zastosowanie samo gasnących, bezwonnych świec zapewnia możliwość palenia w sposób bezpieczny i czysty. W tym systemie płomień jest chroniony cały czas. Świeca izolowana jest w specjalnie zaprojektowanym szkle. Po wypaleniu gaśnie automatycznie, a pozostałość spada do pojemnika z wodą.  Jest to najczęstszy system świec wotywnych, niezanieczyszczających ścian i wszelkich przedmiotów w kościele. Obecnie świece można zapalać w kaplicy Najświętszego sakramentu i Bożego Miłosierdzia. Przy tej okazji prosimy o ofiarę 2 zł. Te środki będą przeznaczone na kwiaty, dekoracje i utrzymanie czystości w kościele.
  • W ubiegłym tygodniu mimo zabezpieczeń na skutek burzy i wyładowań atmosferycznych w kościele zostały uszkodzone w dużej mierze urządzenia elektroniczne. Zniszczeniom uległy systemy kamer, monitoringu, transformatorów, wzmacniaczy i nagłośnienia. Uszkodzone elementy zostały naprawione i wymienione.