Zaśpiewali w Rajczy

W sobotę 24 czerwca nasz chór katedralny pielgrzymował do sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy. Ta świątynia za tydzień, 1 lipca, będzie miejscem wielkiej uroczystości: przy udziale biskupów, kapłanów i wiernych odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej.

Obraz ten jest wierną kopią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, którą król Jan Kazimierz ofiarował w 1669 r. rajczańskim góralom, gdy prosili o zezwolenie na wybudowanie w królewskich włościach świątyni. Król zgodził się i podarował do przyszłej świątyni obraz Matki Bożej, z którym wcześniej się nie rozstawał i otaczał szczególnym nabożeństwem.
Przed tym obrazem Mszę Świętą dla pielgrzymów z katedry sprawował ks. proboszcz Antoni Młoczek, opiekun naszego chóru. Podczas tej Eucharystii chórzyści podziękowali za rok formacji, prób i możliwości ubogacania śpiewem liturgii w naszym kościele.
– Bardzo dziękujemy za cały rok wysiłku i starania naszemu dyrygentowi i organiście Tadeuszowi Czerniawskiemu oraz wszystkim chórzystom – mówił ks. Antoni Młoczek.
Po modlitwie wspaniałym poczęstunkiem ugościł pielgrzymów ks. proboszcz Ryszard Grabczyk oraz panie z zespołu charytatywnego i ministranci parafii.