9 lipca – XIV Niedziela Zwykła

W świecie, z którego przychodzimy, tyle jest przepychania się, pychy, kombinowania i krętactwa, niemal w każdej dziedzinie życia. A Pan Jezus, poprzez swe uniżenie, chce uczyć nas o pokorze. Eucharystia, poprzez uobecnianie męki i śmierci Zbawiciela, ukazuje nam, na czym polega miłość, ofiarność, umiejętność służby. Dlatego przybliżmy się do Pana i Jego ołtarza, dajmy się Mu porwać i przyjmijmy Jego naukę.

Msza św. o godz. 19.00 i 20.00.

• W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu i o godz. 17.00 w niedzielę.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • Zapraszamy na Jerycho Różańcowe 11 lipca od godz. 18.00 u Księży Pallotynów. Msza Św. o północy, a 12 lipca od 9.00 zapraszamy do Naszej Katedry.
  • W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W najbliższym czasie rozpoczną się prace naprawcze na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej. Remontowi poddane zostanie pokrycie dachu. Częściowo będzie wymieniona więźba dachowa. Natomiast w minionym tygodniu naprawie zostały poddane fragmenty dachu kościoła. Uszczelnione zostały miejsca i okna, które przeciekały. Wymieniono ocynkowane wkręty na nity miedziane szczelne. W ostatnich tygodniach wykonano szereg prac porządkowych na wieży naszej katedry. Zmodernizowana została instalacja elektryczna. Zamontowano monitoring całodobowy oraz został zainstalowany czujnik dymu.
  • We wtorek od godz. 9.00 zamierzamy oczyścić pomieszczenia przylegające do wieży. Bardzo serdecznie zapraszamy Panów, którzy dysponują w tym dniu chęcią i czasem o godz. 8.30 na spotkanie przed probostwem.