23 lipca – XVI Niedziela Zwykła

Cierpliwość jest cnotą, której we współczesnym świecie bardzo brakuje. Człowiek, który nieustannie o coś zabiega, chciałby jak najszybciej osiągnąć zamierzony przez siebie cel, bardzo szybko też zniechęca się porażkami. Liturgia dzisiejszej niedzieli uświadamia nam, że Bóg oprócz tego, że jest sprawiedliwy, jest też cierpliwy. Dzięki temu właśnie mamy szansę nieustannie podnosić się z upadków. Nie traćmy nadziei.

Msza św. o godz. 19.00 i 20.00.

• W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu i o godz. 17.00 w niedzielę.
  • Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  • W środę 26 lipca na zaproszenie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich naszą parafię odwiedzi ks. biskup Tadeusz Kusy OFM z Republiki Środkowej Afryki. Nasz gość pochodzi z Cieszyna i jest Franciszkaninem. Papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Kaga-Bandoro. W środę 26 lipca o godz. 18.30 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy świętej w naszej katedrze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.