30 lipca – XVII Niedziela Zwykła

Mądrość to pragnienie wielu ludzi. Dla jej zdobywania poświęcają czas, pieniądze, ambicje, ale bardzo często rozumieją ją tylko, jako kolejne partie poznanej wiedzy, kolejne ukończone klasy czy zdobyte stopnie naukowe. Mądrość to jednak przede wszystkim dar Boga, którym w swojej hojności obdarowuje poza zasadami ludzkiej logiki. Z odwagą prośmy Boga o ten dar.

• Dzisiaj o godz. 16.00, w ramach XVIII Dni Muzyki Kameralnej i Organowej, zapraszamy do katedry na koncert „Wakacje z Muzą”. Wystąpią: Orkiestra im. Telemanna, Piotr Sadowski – skrzypce, Krzysztof Woźniczka – altówka.
  • We wtorek, 1 sierpnia, rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.
  • W środę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki.
  • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 3 sierpnia, o godz. 17.00.
  • W piątek, 4 sierpnia, nie będzie dodatkowej mszy św. o godz. 17.00.
  • W sobotę, 5 sierpnia, kolejne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.30.
  • W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza w tym dniu na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach Kościoła i Ojczyzny w godz. od 13.30-18.30. Jest to także dzień rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę, która wyruszy ok. godz. 9.00 z Hałcnowa.