13 sierpnia 2017 – 19 niedziela zwykła

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13.08.2017 r.

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów naszego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

• Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na koncert dla upamiętnienia rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która przeszła do historii pod nazwą Cudu nad Wisłą. Wystąpią: Orkiestra im. Telemanna, Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran, Piotr Sadowski – skrzypce.
  • Wieczorem nieszpory o godz. 18.30, a Msza św. o godz. 19.00 i 20.00.
  • W poniedziałek, 14 sierpnia, obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Główne uroczystości odbędą się w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu (o godz. 8.30) i w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach (o godz. 8.45), skąd wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu KL Auschwitz, gdzie o godz. 10.30, przy Bloku Śmierci, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.
  • We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W tym dniu błogosławimy zioła i kwiaty, stąd nazwa Matki Boskiej Zielnej. W tradycji to święto jest dziękczynieniem za zebrane plony.
  • X nocne czuwanie diecezji bielsko-żywieckiej w kaplicy na Jasnej Górze odbędzie się w nocy z 18 na 19 sierpnia (z piątku na sobotę). Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.