Tornister w nagrodę

Podczas Mszy świętej ks. Łukasz Mieszczak pobłogosławił tornistry i przybory szkolne, przyniesione przez najmłodszych parafian.

Na tę chwilę ks. proboszcz Antoni Młoczek przyniósł swój własny tornister. – Dostałem go z okazji światowych Dni Młodzieży, które były w Krakowie już ponad rok temu. W tym tornistrze są różne rzeczy – mówił, pokazując zawartość tornistra. Był tam szalik, który mieli wszyscy uczestnicy ŚDM i spotkania z papieżem Franciszkiem i torba na niezbędne rzeczy.
– A tu jest książka z bardzo ciekawym tytułem: „O naśladowaniu Chrystusa…”. Ona mówi o tym, jak postępował Pan Jezus i pomaga nam się takiego postępowania nauczyć. To bardzo ważne. Jest też pióro i długopis do zapisywania w zeszycie najważniejszych rzeczy. Tak robimy w szkole, zapisując to, co mówią nam nauczyciele, żebyśmy mogli się tego nauczyć – mówił ks. Młoczek.
Z wnętrza tornistra wydobył też Pismo Święte. – To księga znana nam wszystkim. Kto otwiera codziennie Pismo Święte, ten zagląda do źródła objawienia, a tam jest Słowo samego Pana Boga. Czytamy je na każdej katechezie – wyjaśniał dzieciom ks. proboszcz Antoni. Za chwilę oczom najmłodszych ukazał się różaniec-bransoletka. Były też owoce na drugie śniadanie i chusteczki do nosa.
– Ten tornister będzie nagrodą dla kogoś, kto za tydzień w niedzielę będzie umiał odpowiedzieć na kilka pytań. Odpowiedzi na nie znajdzie na naszej parafialnej stronie internetowej, gdzie zamieszczona jest historia naszego kościoła katedralnego, począwszy od 1447 roku, kiedy w tym miejscu został poświęcony kościół. O tym, co działo się dalej, musicie sami przeczytać – zapraszał ks. Młoczek, zachęcając też uczniów do obejrzenia zamieszczonego na stronie krótkiego filmu o tym, jak uczą się dzieci w Afryce, zatytułowanego „Masajski elementarz”.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz przekazanie tornistra odbędzie się podczas Mszy świętej w niedzielę 1 października.X