28 października – 11. Korowód Świętych

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji serdecznie zaprasza do udziału w 11. Korowodzie Świętych, który 28 października br. przejdzie ulicami Bielska-Białej. Kolejny raz niemal w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych będziemy modlić się za wstawiennictwem świętych i błogosławionych.

Tegoroczne hasło spotkania: Święci – przewodnicy do nieba ma w tym szczególnym czasie właściwie ustawić naszą optykę. Tradycyjnie chcemy przyjrzeć się życiorysom świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, by odnaleźć wskazówki, jak żyć lepiej i właściwie wykorzystać dany nam czas.

PLAN

• 16.30 Kościół Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej: delegacje z parafii i wspólnot naszej diecezji zaprezentują przywiezione ze sobą relikwie Świętych i Błogosławionych.
  • 17.50 spod kościoła wyruszy korowód niosących Relikwie. Uczestnicy tej niezwykłej procesji, modląc się słowami Litanii do Wszystkich Świętych, przejdą do Katedry św. Mikołaja.
  • 18.30 Katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej: Msza święta.

Korowód Świętych to nabożeństwo ku czci Świętych i Błogosławionych organizowane co roku przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Lokując wydarzenie w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy promuje się głównie Halloween, KSM chce przypomnieć o ideale świętości i zaproponować uczestnictwo w wydarzeniu dającym pozytywne wzorce.

KSM

Katolickie Stowarzyszanie Młodzieży od 11 lat działa na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Skupia młodzież w wieku od 14 do 30 lat, proponując konkretne działanie wypływające z nauki Kościoła Katolickiego.

www.ksm.duszpasterstwa.bielsko.pl
www.facebook.com/KSMdiecezjaBielskoZywiecka