22 października 2017 – 29 niedziela zwykła

Bywa, że słowa Chrystusa: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”, przykrawamy na własną miarę i dajemy Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. A przecież Bóg nas powołał i uświęcił krwią Chrystusa – należymy całkowicie do Niego. „Ja jestem Pan i nie ma innego!”- mówi Bóg w Księdze proroka Izajasza. Odpowiadając dziś na Jego zaproszenie, złóżmy na ołtarzu całe nasze życie i wszystkie sprawy, aby razem z ofiarą Jezusa zostały uświęcone. Niech każdy nasz czyn, słowo, myśl oddają chwałę Bogu.

• Wypominki jednorazowe można składać w zakrystii i w kościele. W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, prosimy składać wypominki roczne. Przy tej okazji za zmarłego zwyczajowo składamy ofiarę mszy świętej.
  • W piątek o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a wieczorem o godz.19.00 Rozmowy z Jezusem. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę, 28 października, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza do udziału w 11. Korowodzie Świętych. Rozpocznie się on o godz. 16.30 prezentacją relikwii Świętych i Błogosławionych w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. O godz. 18.00 uczestnicy korowodu poprowadzą w naszej katedrze modlitwę różańcową, a o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla.
  • Również w sobotę ks. bp Tadeusz Rakoczy obchodzi swoje imieniny. W tym dniu modlimy się w intencji Solenizanta.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00, a Ministrantów o godz. 11.15.
  • Parafia poszukuje pracownika na stanowisko zarządcy cmentarza i grabarzy.