Ubogich macie zawsze u siebie

W bielskiej katedrze pw. św. Mikołaja odbyła się inauguracja XXXII Tygodnia Kultury pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” ( J 12, 8 ).

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. biskup Piotr Greger. Na początku Eucharystii prezes bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej Elżbieta Kralczyńska przypomniała, że klub od początku swego istnienia związany był z ruchem społecznym „Solidarność”. „Właśnie dzisiaj mija 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętamy o tym patronie Solidarności”.
W wygłoszonej homilii ks. biskup Piotr Greger nawiązał do rozpoczynającego się Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w świetle Ewangelistów. – Wszystkie wydarzenia rozpoczętego dziś Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej (zachęcam do skorzystania z bogatej oferty programowej) niech nam pomoże w kształtowaniu kultury myślenia, abyśmy potrafili otworzyć serce na drugiego człowieka. Dostrzegajmy tych ludzi, zwłaszcza ubogich, których mamy u siebie, a oni niech zauważą i doświadczają tego, że mają co czynienia i mogą liczyć na pomoc tych, którym dobrej woli i kultury nie brakuje”.
W czasie liturgii połączone chóry: Chór Katedralny oraz Chór Zew pod dyrekcją Tadeusza Czerniawskiego oraz Beata Raszkiewicz- sopran, wykonali Mszę Hieronima Chamskiego, a przy organach zasiadła Ewa Bąk.