29 października 2017 – 30 niedziela zwykła

Największe przykazanie miłości Boga i bliźniego to synteza całej moralności chrześcijańskiej. Przykazanie to zawarte w Księdze Wyjścia jako prawo nadane przez Boga za pośrednictwem Mojżesza, zostało powtórzone przez Chrystusa. Nie może ono pozostać martwą literą. Wykonał je wiernie św. Paweł i pierwsi chrześcijanie, mamy wypełniać je my, aby zasłużyć na miłosierdzie Boga, który zawsze nas kocha. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

• W dniu dzisiejszym członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej będą kwestować po każdej Mszy św. przed kościołem na rzecz kuchni społecznej.
  • W środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w katedrze o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 20.00. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej, a po niej procesja połączona z modlitwami za zmarłych.
  • W czwartek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.30.
  • Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu należy nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna albo stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • Jedną z form modlitwy za zmarłych są wypominki. Wypominki jednorazowe można składać w zakrystii i w kościele. W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, prosimy składać wypominki roczne. Przy tej okazji za zmarłego zwyczajowo składamy ofiarę mszy świętej. Wypominki będą także przyjmowane w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej w godz. od 9.00 do 14.00 w kaplicy cmentarnej.
  • W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.30.
  • Kandydaci do bierzmowania spotykają się w piątek, 3 listopada, o godz. 17.00 w salce przy ul. Schodowej. Oaza Dzieci Bożych ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a Ministranci o godz. 11.15.
  • W przyszłą niedzielę Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.30 do 17.00.
  • Kolekta zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.