12 listopada 2017 – 32 niedziela zwykła

Już starożytny mędrzec Seneka mawiał: „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz na finał”, to znaczy na koniec. Prawdopodobnie dla Seneki ów ostateczny cel mieścił się bardziej po tej niż po tamtej stronie życia, ale nie ulega wątpliwości, że dla tego filozofa roztropność polegała na takim działaniu, które celowi ostatecznemu podporządkowuje wszystkie inne cele i działania. Dla chrześcijanina ostateczny cel człowieka mieści się po „tamtej” stronie życia, w niebie, skąd wychodzi nam na spotkanie i gdzie oczekuje nas Jezus Chrystus. I warto sobie postawić pytanie: czy rzeczywiście królestwo niebieskie jest przedmiotem moich najgłębszych aspiracji i pragnień, czy dokładam wystarczająco wiele wysiłku, by je zdobyć?

• W dzisiejszą niedzielę wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina zbierają podpisy pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymać aborcję”. Projekt polega na wykreśleniu z polskiego prawa zapisu o aborcji eugenicznej, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.
  • Akademia Miłości zaprasza na drugie spotkanie, którego tematem będzie Dobra komunikacja w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 19.00 w salce przy ul. Schodowej.
  • Katechezy neokatechumenalne odbywają się w krypcie naszego kościoła w poniedziałek i w środę o godz.19.30.
  • W sobotę, 18 listopada, ulicami miasta przejdzie 45 pokutny marsz różańcowy. Rozpoczęcie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00, zakończenie w kaplicy Sióstr Redemptorystek.
  • Po renowacji do odnowionej Groty Lurdzkiej powróciły figury Maryi i Bernadety Soubirous. Grota w czasie nocnym jest podświetlona. Uprzejmie prosimy o nie stawianie na schodach świec, które zabrudzają schody i przedmiotów, które nie komponują się z estetyką tego miejsca. Obecnie trwają prace w zakrystii. Powracają także na swoje miejsca odrestaurowane i wyposażone w nowe żarówki kryształowe kinkiety. Prace planujemy zakończyć przed odpustem parafialnym.
  • Wszyscy jesteśmy przekonani o konieczności szeroko otwartych drzwi naszej katedry dla wiernych, którzy z chęcią modlitwy i uczestniczenia w nabożeństwach przychodzą do tego miejsca. Prosimy parafian o wspólną troskę o nasz kościół katedralny. Ponawiamy ogłoszenie o zwracanie uwagi na tych, którymi nie do końca kierują czyste intencje. Z przykrością stwierdzamy, że osoby nietrzeźwe traktują naszą świątynię niezgodnie z jej przeznaczeniem.